Bu Blogda Ara

21 Ocak 2011 Cuma

Bebek Şekeri ve Doğum fotoğrafları..

Sanırım Bebek şekeri arayışı her hamile annenin son aylarında uzun bir zamanını alıyordur.. Önce internette gezinmeler, modeller belirlemeler, bu konuda çalışma yapanlarla mailleşmeler yada görülen örneklerden esinlenerek gerekli malzemeleri toplayıp kendi yapmak için çalışmalar.. Ben de bu konuda uzun uzun araştırmalar yaptım hatta çok sevdiğim ve çalışmalarını beğendiğim bir arkadaşım olmasına rağmen en son Koru bağışında bulunmaya karar verdim. İllaki gelenlere çikolata ikramımız oldu ama onları süslemek istemedim nedense.. Belki de kendim kimsenin bu tarz hediyelerini belli bir süreden sonra (max.3 yıl) saklayamadığım için olsa gerek.. İstedim ki Masal'a dair yaptığımız şey atılmasın yok olmasın..Hatta onun vesilesi ile de iyi bişi yapmış olalım.. Daha sonra Çekül' ü keşfettim.. Bebek şekeri yada nikah şekeri yerine koru bağışı yapıyorsunuz ve de size istediğiniz sayıda sertifika veriyorlar ve de siz gelen misafirlerinize bu sertifikalardan veriyorsunuz. Yada bir sevdiğinizin doğumgünü mü var 70 değil 7 ağaç bağışlıyorsunuz sevdiğiniz adına.. Güzel değil mi? Çok değil arada bir de olsa sevdiklerimize bu tarz armağanlar hediye olsak çevremiz daha da güzelleşmez mi?

Eğer siz de merak ediyorsanız ; http://www.cekulvakfi.org.tr/

Babamız bir de sertifikalarımız için aşağıdaki şiiri yazdı Masal' a hitaben


İnşallah Masal büyüdüğünde gidip korusunu bulur :)

bir de fotoğraf maceramız oldu bizim.. Düğün fotoğraflarımız eşimin arkadaşının azizliğine uğrayınca Masal için çok özeniyordum güzel bir albümü olsun aramıza katılışı profesyonel ellerce fotoğraflansın diye.. Bu konudaki hevesimi bilen dayısı ve yengesi bize çok güzel bir hediye verdiler.. Şengül Pallı ile bu konuda anlaşmışlardı.. Ben o kadar hevesliydim ki pozisyonumuz uygun olmadığı ve de korktuğum halde ama fotoğraflarda ben de ayık olayım ilk ben göreyim Masal'ı o anı yaşıyım diye normal doğum olsun çok istiyordum ama malesef nasip olmadı :) Sonra da malesef doğum sonrası emzirme/emzirememe telaşı içinde Şengül hanım istediği kadar çekim yapamayınca bize 1 ay içinde bir de stüdyo çekimi yapıp orda tamamlayalım dedi.. Ama sanırım bir şeye çok özenmeyeceksin derler ya ondan olsa gerek birkaç defa onlar ertelemek zorunda kaldı bir kaç defa eşim yurtdışındaydı derken biz Masal 4 ayını bitirdikten sonra tamamlayabildik fotoğraf çalışmalarımızı.. Şengül hanım sağolsun bu konuda çok anlayışlı davrandı Nişantaşında çok güzel bir stüdyoları var çok keyifli vakit geçirdik Masal çığırttı da çığırttı :))

İnşallan 10 güne kadar alıcaz resimlerimizi alınca sizlerle de paylaşmak isterim siz de eğer özel günlerinizde profesyonel destek almak isterseniz; http://www.dogumfotograflari.com/


Herkese iyi haftasonları; yağışlı bir haftasonu bizi bekliyormuş aman dikkat :)

Sevgiler,

Burcu

1 yorum:

  1. ela doğduğunda bende kararsız kalmıştım şeker konusunda uğraşmıştım bayağı.bende ağaç olayını düşünmüştüm ama o dönem elim gidip bulamamıştım.Ama kızımın doğumgünüde olucak o zmn için iyi fikir teşekkürler tatlım paylaşımın için umarım Masalın kocaman bir ormanı olur büyüyünceye kadar.

    YanıtlaSil